Weboldalunk az alapvető működéshez szükséges cookie-kat használ. Szélesebb körű funkcionalitáshoz marketing jellegű cookie-kat engedélyezhet, amivel elfogadja az Adatkezelési tájékoztatóban foglaltakat.

Tanlock

Idáig nehéz volt megvédeni, most már távolról is nyithatjuk!
 
A rack szekrények, a villamossági elosztószekrények, a lift szekrények és az ipari berendezések ajtaját, idáig nehéz volt megvédeni. Maradt az egyszerű kulcsos megoldás, melyről azt sem lehetett tudni, hogy a másolat másolata kinél érhető el.

Mi a TANlock?

 

Egy egyszerű és erős rendszer, mely lehetővé teszi, hogy megvédjük

  • rack szekrényünket,
  • elosztószekrényünket
  • vagy ipari berendezésünket.

Egy elektromos zár, mely biztosítja számunkra a felhasználó azonosítását és a zár nyitását is abban az esetben, ha a jogosultság biztosított hozzá.

A TANlock széles termékpalettája lehetővé teszi, hogy az alap verziótól, a legmagasabb biztonsági és lekérdezési szintig tudjunk választani az igényeinktől, az előírásoktól és a környezettől függően.

TANlock alapmodell

Egyszerűen összeköthető

  • beléptetőrendszer kimenetével,
  • vezérlő egységgel,
  • GSM modullal,
  • Wifi/Bluetooth vezérlővel is.

Ebben az esetben a TANlock feladata a zár nyitása, a nyitási jelet az illesztett rendszertől kapja.

TANlock középső szint

A következő szinten már a TANlock tárolja a felhasználóhoz tartozó jogosultságot és a sikeres azonosítást követően nyitja a zárat. Ezen a szinten a finomra hangolást a felhasználó azonosítására szolgáló modulok biztosítják. Több típus közül választhatunk, így akár a beléptetőrendszerhez tartozó RFID kártyaolvasó modul, vagy akár az ujjlenyomatolvasó modul közül is.

TANlock TOP modell

A legmagasabb szinten működő TANlock-ok közvetlenül csatlakoznak a beléptetőrendszer központi adatbázisához, ahol a TANlock azonosító modulján beolvasott ügyfél-azonosítóhoz lekérdezik a jogosultságot, így hálózati kapcsolaton keresztül közvetlen kommunikálnak a felhasználói adatbázissal.

Hogyan működik a TANlock?

 

A TANlock egy hajtóműves motorral ellátott elektromos zár, mely a megfelelő azonosítást követően oldja a zár reteszét és ennek köszönhetően felnyílik a kilincsként szolgáló kar.

A kar elfordításával tudjuk a zárnyelvet forgatni és így az ajtót nyitni.

Az ajtó zárásához, a becsukást követően visszaforgatjuk a kilincset eredeti helyzetébe és könnyedén visszatoljuk a reteszelt alapállapotba.

A TANlock belső felülete biztosítja a csatlakoztatási lehetőségeket nyitásérzékelőkhöz, a hálózathoz, a Wiegand kommunikációhoz, melyek a különböző típusoktól függően változhatnak.

Milyen azonosítási módok lehetségesek?

 

Remote

A Remote verzióban nincsen azonosítás, ebben az esetben a vezérlőjelet kapja a TANlock mely 5V, 12V vagy 24V lehet.

RFID olvasós

Az RFID olvasóval a 13,56Mhz-es kártyákat tudja a rendszer olvasni a Legic olvasónak köszönhetően (HID, Mifare, Desfire).

PIN interfészes

A PIN interfésznek köszönhetően a nyomógombokon keresztül adhatjuk meg az azonosítónkat illetve a hozzátartozó PIN kódunkat, melyet az OK gomb lenyomásával hagyhatunk jóvá.

A közeljövőben érkeznek az ujjlenyomatolvasóval, a vénaszkennerrel és az érintőkijelzővel ellátott modellek.
A TANlock működésétől függően vagy a belső memóriájából olvassa ki a modul az azonosított személy jogosultságát, vagy a hálózati kapcsolaton keresztül a központi adatbázisból.

Önnek is fontos, hogy minőségi terméket használjon?

 

A TANlock Zero és a TANlock 3 a két fő típus.

TANlock Zero

A TANlock Zero úgy lett fejlesztve, hogy vagy önmagában azonosítsa a felhasználót és nyissa a zárat vagy pedig egy beléptetőrendszer végpontjaként kapja a jelet a beléptetőrendszer vezérlőjétől.

A TANlock Zero-t kombinálhatjuk bármilyen vezérléssel, így a felhasználó azonosítását a másik rendszer végzi el és a nyitásért felel a TANlock Zero.

A vezérlő jel mellett a tápellátást szükséges külső tápegységgel biztosítani. Igény esetén lehetőség van két darab nyitásérzékelőt is bekötni, így az ajtó(k) állapota távolról is lekérdezhető(ek). A kilincs állapotát is le tudjuk kérdezni, itt különbséget tudunk tenni a zárt, a nyitott, de nem elforgatott és a nyitott és elforgatott állapot között. A nyitásérzékelőnek köszönhetően arról is kaphatunk tájékoztatást, ha úgy lenne visszazárva a zár, hogy az ajtó nyitva maradt.

TANlock 3

A TANlock 3 hálózati rendszerre van tervezve, így alapból egy LAN csatlakozóval van ellátva és a tápellátást is a PoE-n (Power over Ethernet) kapja.

A TANlock 3 biztosítja, hogy távolról mindegyik zár elérhető, távprogramozható, meglévő beléptetőrendszerbe egyszerűen integrálható és a felhasználás könnyítése céljából számos protokollt támogat: HTTPS, Syslog, MS Active Directory, LDAP, RESTful API, Web API. A TANlock 3 már a kéttényezős azonosítást is támogatja, mely pillanatnyilag a PIN interfész és az RFID kártya kombinációjával megoldott, de hamarosan érkezik a ujjlenyomatolvasóval kombinált RFID kártyaolvasó is.

Milyen azonosítási módok lehetségesek?

 
A TANlock termékcsaládot Németországban fejlesztik és gyártják, így a minőségi gondolkodás, tervezés és kivitelezés nem kérdés.

Fontosnak tartjuk, hogy ne csak mi mondjuk azt, hogy a termék megfelel az előírásoknak, így bevizsgáltattuk a MABISZ-szal.

Mi az a MABISZ?

A magyarországi biztosítási monopólium megszűnése óta (1986) számos biztosítótársaság alakult Magyarországon, az addig meghatározó állami tulajdonú biztosítóintézetek szerepét átvették az újonnan létrejött részvénytársaságok és biztosítóegyesületek. Ezzel párhuzamosan a biztosítás jogi környezete is gyökeres változásokon ment keresztül, ami szükségessé tette, hogy a társaságok érdekeik védelmében szakmai szövetségbe tömörüljenek.

1990. november 14-én nyolc biztosítótársaság megalapította a Magyar Biztosítók Szövetségét (MABISZ).

Napjainkra a magyarországi biztosítótársaságok, biztosítóegyesületek és EU tagállami biztosítók magyarországi fióktelepeinek jelentős része vált a MABISZ tagjává.

A TANlock termékcsalád 5 évre megkapta a MABISZ minősítését melyet megtekinthet vagy akár le is töltheti, hogy meglévő vagyonvédelmi rendszerének új eleméről minden fontos dokumentum a rendelkezésre álljon.

Hova ajánljuk a TANlockot?

 
A TANlock eredetileg rack szekrények védelmére lett kifejlesztve.

Ezért is érhetőek el a TANlock 3-nál a Vertiv és Rittal verziók, ezzel is segítve az egyszerű és gyors telepítést ezeknél a típusú szekrényeknél.

A zárak szabványos típusának köszönhetően viszont elektromos elosztószekrényekre vagy ipari fém ajtókra is felszerelhetjük.

Fontosnak tartjuk megjegyezni, hogy a zárak eseménynaplóval is rendelkeznek, így pontosan lekérdezhetjük, hogy ki mikor nyitotta az ajtót.

A szerverszoba ajtaját beléptető rendszer figyeli, viszont az informatikai munkatársakon kívül a takarító személyzetnek is van bejárása, így a hagyományos zár már nem biztosítja a szükséges védelmet. Nem beszélve a közterületeken található ipari fémszekrényekről, melyekben nagy értékű switchek, routerek és különböző elektronikai berendezések biztosítják az üvegszálas internet, a forgalomirányítás és egyéb rendszerek folyamatos működését.

A másik fontos paraméter, hogy a TANlock távolról elérhető, sőt nyitható is, így igény esetén egyszerűen megoldható, hogy egy ellenőrző szerv adjon jogosultságot a zárak nyitására. Ez akár lehet egy tűz eset is, amikor az elektromos elosztószekrények nyitásával már nem kell bajlódniuk a kiérkező tűzoltóknak.

Hova ajánljuk a TANlockot?

 

A TANlock termékcsalád biztosítja rack szekrények, elektromos elosztószekrények és ipari berendezések ajtajainak a felügyeletét és nyitását.

A számos felhasználó azonosítási rendszer minden biztonsági igényre ad megoldást, attól függetlenül, hogy helyi vagy hálózati módban funkcionál.

Nem csak a védelmet biztosítja, de számos hasznos funkcióval könnyíti meg a telepítést és az üzemeltetést, nem beszélve arról, hogy a TANlock távolról is elérhető és nyitható is.

Vegye fel velünk a kapcsolatot: